Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes eBay forumā

www.ebayforums.lv – tā ir vieta, kurā ikviens Latvijas iedzīvotājs jebkurā diennakts laikā var uzdot visus savus neskaidros jautājumus par pasaules lielāko un populārāko izsoļu portālu eBay. Visbiežāk uzdotie jautājumi ir sekojoši: kā pareizi reģistrēties eBay un kā izveidot PayPal kontu? Kā sameklēt īsto pirkumu? Kā pārbaudīt pirkuma (preces) informāciju? Kā preci iegādāties uzreiz? Cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai saņemtu pasūtīto preci? Turpmākajā rakstā tiks sniegtas atbildes uz šiem jautājumiem.

Ja Tu esi sasniedzis 18 gadu vecumu un vēlies iegādāties preci no interneta veikala eBay, bet ja Tev vēl nav savs lietotāja konts, Tev ir jāreģistrējas. Vispirms atver eBay interneta lapu (www.ebay.com), pēc tam lapas augšējā kreisajā stūrī nospied pogu “Register”. Tur tiks prasīta sekojoša informācija: e-pasts, e-pasts atkārtoti, parole, vārds, uzvārds un telefona numurs. Kad dotā informācija tiks ievadīta, ir jānospiež poga “Register”. Reģistrācija paveikta! Nekas sarežģīts – pavisam vienkārši.

Vairumam cilvēku rodas jautājums par to, kas ir PayPal konts un kā to var izveidot? PayPal ir ASV izveidots starptautisks e-komercijas uzņēmums, kas piedāvā iespēju caur internetu veikt dažādus maksājumus un naudas pārskaitījumus. Izveidot PayPal kontu ir pavisam vienkārši – eBay mājas lapā Tev būs jāaizpilda līdzīga reģistrēšanās forma kā eBay.

Pēc reģistrēšanās eBay un pēc PayPal konta izveidošanas vari droši sākt meklēt vēlamās preces, bet šeit var rasties jautājums, kā to pareizi darīt? Lapas augšpusē rādīsies balts lauks, kurā vari meklēt preces pēc atslēgas vārdiem, piemēram, ja vēlies iegādāties zāles pļāvēju, lapas augšpuses baltajā logā ieraksti “lawnmowers” (zāles pļāvēji). Preces var meklēt arī pēc eBay piedāvātajām kategorijām, piemēram, Home & Garden (šajā sadaļā vari atrast visu, kas domāts mājai un dārzam). Pēc tam spied uz pogu Yard, Garden & Outdoor Living (Pagalms, Dārzs & Ārpustelpu dzīvošana), kur varēsi sameklēt savu kāroto zāles pļāvēju. Ja Tev tikpat kā nav nekādu zināšanu angļu valodā un ja tu nezini, kā iztulkot savu kāroto preci angļu valodā, droši izmanto vārdnīcu vai nu internetā (piemēram, translate.google.com), vai arī grāmatu-vārdnīcu.

Kad vēlamā prece ir atrasta un kad esi gatavs to pirkt, vispirms ir jāpārbauda neliela informācija par pašu preci. Pirmkārt, ir jāizlasa preces apraksts (description), kurš parasti atrodas zem preces attēla. Ir vērts atkārtot, ja nezini angļu valodu, izmanto vārdnīcu. Tajā pašā brīdī ir jāapskatās, kāds ir preces stāvoklis (item condition) – vai viņa ir jauna (new), lietota (used) vai arī ir bojāta (broken). Otrkārt, noskaidro, kurā valstī un pilsētā prece atrodas (item location). Treškārt, noskaidro, pēc cik ilga laika apmēram saņemsi preci (delivery). Tur būs uzrakstīti datumi, no kura konkrēta datuma līdz citam noteiktam datumam varēsi saņemt preci, piemēram, estimated between Wed. Jun. 1 and Wed. Jun. 8 (preci varēsi saņemt laika posmā no 1. jūnija līdz 8. jūnijam).

Ja vēlies pasūtīt vairākas vienādas preces, Tev būs jānorāda skaits (quantity), cik patiesībā preces vēlies saņemt. Ja esi pārliecinājies par preces informāciju, ja esi norādījis skaitu un ja esi nolēmis iegādāties preci/ preces uzreiz, Tev ir jāatrod poga “pērc uzreiz” (buy it now). Maksājot ar PayPal, nauda gandrīz uzreiz nonāk pārdevēja kontā, līdz ar to prece ātrāk tiek nogādāta līdz preces pasūtītājam.  Ja Tev rodas vēlēšanās iegādāties vēl kādu preci, atkārto visas šīs iepriekš aprakstītās darbības, izņemot reģistrēšanos eBay un PayPal, toties, ja Tev nepietiek naudas jaunam pirkumam, droši vari veikt kādu izdevīgu ātro aizdevumu. Lai atrastu izdevīgāko ātro aizdevumu, droši izmanto ātro kredītu.

Preces saņemšanas laiks ir atkarīgs no tā, no kuras valsts tiek sūtīta prece (cik tuvu vai tālu atrodas šī valsts). Piegāde vidēji ilgst apmēram 2 – 3 nedēļas, bet reizēm mēdz būt gadījumi, kad jāgaida ir ilgāk, piemēram, ap Ziemassvētku laiku preces piegādes laiks mēdz ievērojami palielināties.

Ja Tava pasūtītā prece Tevi apmierina, droši vari pie pārdevēja atstāt kādu labu atsauksmi (seller feedback), lai citi pircēji varētu zināt, ka pie šī pārdevēja var droši iepirkties.

6 domas par “Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes eBay forumā”

 1. Sveiki! Ir neskaidrība par shipinga pareizu noformēšanu gadījumā, ja prece tiek pārdota. Tiek pieprasīts norādīt vismaz vienu konkrētu piegādātāju US, turklāt izvēle ir tikai starp US un worldwide. Ja, piemēram, es vēlētos norādīt EU free shipping un pārējo pasauli flat rate, tad kā to izdarīt?
  Paldies!

 2. Sveiki! Netieku skaidrībā ar sludinājuma ievietošanu ebay.
  1.Kā ir ar sūtīšanu uz U.S?
  2.Ja vēlos ievietot parasto listingu bez fees, tad varu izvēlēties *Buy It Now* tikai? jeb arī Auction nāk automātiski klāt?
  3.Vai ir svarīgi tas, kur ievietoju sludinājumu? (domāju: co.uk vai .com utt.)

 3. Sveiki. Kāds ir izmantojis http://www.ebaypiegade.lv pakalpojumus? Apnicis mūžīgi saņemt atteikumus no UK pārdevējiem par preces sūtīšanu uz Latviju. Pirms mēģinu šo variantu, gribētos uzzināt citu pieredzi. Paldies.

  1. Pirms aptuveni 2 gadiem tika izmantoti viņu pakalpojumi. Nebija problēmas – viss bija, kā mājaslapā norādīts!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *