eBay forums – vietne, kur uzzināt visu par eBay

Mūsdienās iepirkšanās internetā ir kļuvusi ļoti populāra. Gandrīz ikviens Latvijas iedzīvotājs noteikti kaut vienu reizi ir veicis kādas preces iegādāšanos internetā. Ar katru gadu interese par iepirkšanos internetā Latvijā strauji palielinās. Šeit var rasties jautājums – kāpēc pirkumu iegādāšanās internetā kļūst tik ļoti populāra? Atbildes uz šo jautājumu nav ilgi jāmeklē, jo, iepērkoties internetā, ir iespējams ietaupīt savu laiku un arī naudu, jo bieži vien internetā preces var iegādāties lētāk nekā veikala plauktos, tāpēc vien nebūs jāveic lieki ātro kredītu aizņēmumi. Iepirkšanās internetā ir arī daudz ērtāka, salīdzinot ar iepirkšanos veikalā, jo, lai iegādātos preci internetā, nav pat jāiziet no savas mājas. Arī pasūtītā prece bieži vien tiek nogādāta līdz mājas durvīm vai pastkastītei.

Aizvien vairāk cilvēku, it īpaši jaunieši, iepērkas vienā no pasaules lielākajiem interneta veikaliem ar nosaukumu “eBay”, kurš tika izveidots 1995. gadā, pateicoties amerikānietim Pjēram Omidjāram (”Pierre Omidyar”, dzimis 1967. gada 21. jūnijā Parīzē, uzņēmējs, tagadējais miljardieris).  Šajā interneta veikalā preces (interjera elementus, apģērbus, apavus, rotaslietas, mobilās ierīces, datorus, sadzīves tehniku, pat arī mašīnas, kuģus un citas preces, kādas tik pasaulē eksistē) var pārdot un pirkt ikviens cilvēks no jebkuras pasaules malas, tajā skaitā arī Latvijas, turklāt ļoti bieži šīs preces var iegādāties par daudz zemākām cenām, nekā tas ir ierasts Latvijā.

Toties daudziem var rasties dažādi jautājumi, jo pirmo reizi, iegādājoties preces eBay, iepirkšanās var likties ļoti sarežģīta un smaga, it īpaši, ja cilvēks nezina nevienu svešvalodu (angļu valodu, vācu valodu), un tad var  rasties dažādi jautājumi, piemēram, prece nav piegādāta – kā rīkoties? Kā vispār pareizi veikt pasūtījumus no eBay? Kā reģistrēties? Kādas ir sūtījumu izmaksas? Vai pastāv iespēja, ka prece neatnāks? Cik ilgi būs jāgaida pasūtītā prece? Cik droša ir šī preču sūtīšana no eBay? Vai preču piegāde no Ķīnas ir droša? Mēs esam pieraduši, ka veikalā varam pieiet pie pārdevēja un uzdot viņam visus laika gaitā radušos neskaidros jautājumus, bet ko darīt tad, kad pārdevēja nav blakus un kad esi nolēmis iepirkties pasaules lielākajā interneta veikalā eBay? Ir izveidota vietne ebayforums.lv, kurā jebkurā laikā un jebkurš Latvijas iedzīvotājs var uzdot savus neskaidros jautājumus par iepirkšanos un izsolēm eBay, uz kuriem nedaudz vēlāk tiks sniegtas atbildes, kā pareizi rīkoties.

eBay forums sniedz informāciju par jau minētajām un arī citām diskutējamām tēmām, piemēram, par reģistrēšanos pasaulē lielākajā un populārākajā izsoļu portālā ebay.com, par e-pasta apstiprināšanu, par pirkuma meklēšanu izsoļu portālā ebay.com, par pirkuma informācijas pārbaudi, par piedalīšanos vairāksolīšanā, par maksāšanu, par preces saņemšanu un citiem jautājumiem, kuri radušies preču sūtīšanas laikā. Galvenais ir tas, ka eBay forumā pieejamā informācija par visu neizprotamo ir latviešu valodā, tā kā cilvēkiem, kuriem nav zināšanas kādā svešvalodā (piemēram, angļu valodā) vai ir problēmas ar to apguvi, ir ļoti viegli uztvert informāciju no šī foruma un saprast visu, kas bijis nesaprotams.

2 domas par “eBay forums – vietne, kur uzzināt visu par eBay”

 1. Labdien!
  Ir jautājums par PVN,ja tirgo uzņēmums vai ir nepeiciešams pardot preci ar PVN un kā ir ar
  Nodokļiem VIDAM,tie jamaksā no ietirgotās summas ebeya?

  Paldies.

  Ar cieņu:
  Elmārs

 2. Labdien!
  radies jautājums, pirmo reizi piedalījos izsolē, izsolē uzvarēju un uzreiz samaksāju par savu pirkumu, pēc tam ieejot e-pasta, pamanīju, ka pa dienu bija atsūtīts e-pasts, ka izsole ir beigusies, kas bija savas 8 stundas ātrāk, nekā reālās izsoles beigas. ko tas nozīmē? faktiski preci nesaņemšu un naudiņu ar atpakaļ nedabūšu?

  Ar cieņu
  Aiga

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *