“eBay” piederošais uzņēmums “PayPal”

Ja vēlies iegādāties preces eBay, tad bez PayPal nekādīgi neiztiksi!

rdveikals.lv

ASV dibinātais starptautiskais e–komercijas uzņēmums “PayPal” tika dibināts pēc tam, kad 2000. gada pavasarī interneta finansiālo servisu kompānija “X.com” pārpirka uzņēmumu “Confinity”. Confinity tika izveidots 1998. gadā, un šī uzņēmuma darbinieki bija sākuši ar testu palīdzību pārbaudīt naudas pārskaitījumu servisu internetā.

Rudenī X.com pieņēma lēmumu pārtraukt visus savus pārējos projektus, kas saistīti ar elektroniskajiem maksājumiem, lai pilnībā pievērstos tikai PayPal izpētei. 2001. gadā servisu kompānija X.com pat tika nosaukta (pārsaukta) par PayPal, un tā ļoti, ļoti strauji attīstījās.

Pēc neilga laika, precīzāk, 2002. gadā, populārais interneta veikals un izsoļu portāls “eBay” uzņēmumu “PayPal” pārpirka, un nu jau vairāk nekā desmit gadus eBay var uzskatīt par PayPal īpašnieku. eBay iegādājās PayPal par apmēram 1,5 miljardiem ASV dolāru.

Kopš 2002. gada PayPal apkalpo vairāk nekā 200 miljonu cilvēku (lietotāju) no visas pasaules.

PayPal (izruna: “peijpal”) ir pats populārākais interneta norēķinu un dažādu naudas pārskaitījumu sniedzējs, kas dod iespēju veikt maksājumus un naudas pārskaitījumus (pat arī dažādus ziedojumus) interneta vidē jebkurā diennakts laikā.

Pats labākais ir tas, ka Tu vari atrasties gandrīz jebkurā pasaules vietā (Latvijā, Lietuvā, Amerikā, Japānā, Austrālijā, Brazīlijā, Ķīnā u.c.), veicot maksājumus ar PayPal. Galvenais – Tev ir jābūt interneta pieejai.

Šobrīd PayPal lietotājiem pastāv iespēja sūtīt, saņemt un arī uzglabāt naudu ļoti daudzās valūtās (Kanādas dolāros, Eiro, Taivānas dolāros, Dānijas kronās, Austrālijas dolāros, Šveices frankos, Norvēģijas un Zviedrijas kronās, ASV dolāros u.c.).

 PayPal uzņēmuma birojs atrodas Sanhosē, Kalifornijas štatā, ASV (angļu: The United States of America). Sanhosē ir trešā lielākā pilsēta Kalifornijā. Šī pilsēta tiek uzskatīta arī par Silīcija ielejas galvaspilsētu. Šīs pilsētas ekonomika balstās uz augstām tehnoloģijām, jo tur atrodas ne tikai populārais interneta veikals un izsoļu portāls eBay (tajā skaitā arī PayPal), bet arī ASV starptautiskais uzņēmums  “Adobe Systems”, kompānija “Cisco Systems”, firma “BEA Systems” u.c.

Nereti cilvēki pirms PayPal konta izveidošanas saskata problēmas tur, kur patiesībā viņas nemaz nav, jo uzskata, ka reģistrēšanās un konta izveide ir pārāk grūta. Taču patiesībā tā nemaz nav, jo reģistrēšanās PayPal ir pavisam vienkārša – eBay mājas lapā pat tiek dota iespēja aizpildīt reģistrēšanos formu. Šī reģistrēšanās forma ir ļoti līdzīga eBay konta reģistrēšanai. Vienīgā atšķirība ir tā, ka, reģistrējot PayPal kontu, tiek prasīts arī kredītkartes/ debetkartes numurs, kartes derīguma termiņš un CSC kods. Ir svarīgi atcerēties, ka PayPal var izveidot tikai tad, ja ir kredītkartes/ debetkartes ir starptautiski atzītas (VISA CLASSIC vai Mastercard).

Daudziem cilvēkiem rodas jautājums: “Vai PayPal lietošana ir droša?” Uz šo jautājumu viennozīmīgi var atbildēt “JĀ”, jo PayPal nekādā gadījumā neizpauž bankas kartes datus. PayPal pat ļauj maksāt par pirkumiem daudz ātrāk un daudz drošāk, salīdzinot ar citiem norēķinu un naudas pārskaitījumu pakalpojumu sniedzējiem.

Ja esi nolēmis pasūtīt kaut ko no eBay un ja Tev nav naudas, iesakām apmeklēt bezprocentu kredītu salīdzināšanas lapu, lai saprastu, kuru aizņēmumu patiešām izvēlēties, lai iegādātos sev vēlamo preci.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *